• Şeyhsinan Mah. Arpalık 2. Sok. No:50 Çorlu / Tekirdağ

Cam Saçaklar (Canopy)

Image

Cam Saçaklar (Canopy)

Bildiğiniz üzere günümüzde artık hem şıklık hem de bunun yanı sıra güven\r\nçok önemli. İyi bir tasarıma sahip olan her yapı, kendi şıklığının önünde\r\naslında ne kadar güvenilir olduğunun da altını çizerek kendi farkını ortaya\r\nkoymayı amaçlıyor. Hal böyle olunca ister istemez bir mimari yapıda kullanılan\r\nher detay hem şıklığıyla hem kalitesiyle hem de güven sağlamasıyla ön plana\r\nçıkmak zorunda.Cam saçaklar da kullanım amaçlarına ve mekanlarına göre\r\ndeğişkenlik gösterse de sizlere şıklığı, kaliteyi ve güveni bir arada sunabilen\r\nbir argümandır.Cam saçaklar; dış kapıların üzerine, pencerelerin üzerine, dış\r\nmekanların üzerine ve büyük yapıların giriş kısımlarına yağış ve güneşten\r\nkorunmak amaçlı yapılmaktadır. Hem şık hem de kullanışlı oluşuyla çok sık\r\ntercih edilmektedir. Eski dönemlerden günümüze kullanımı artarak gelen\r\npaslanmaz cam saçaklar, gösterişli duruşu ve zariflikleri ile kendisini\r\ngösteren korkuluk modelidir. 


Kullanım alanlarına göre birçok farklı modelde ve\r\nçeşitte üretilebilen bu modeller, hem şık bir dizayna sahip olmanızı hem de\r\ngüvenlik tedbirleriniz arasına bir artı değer daha katmanızı sağlayacaktır.\r\nDışarıdan gelebilecek ve engellenebilecek olan tehlikeleri kontrol altına\r\nalabilmenin amaçlandığı bu saçaklar, tozdan, güneş ışınlarından ve yağmurdan\r\nkorunmayı rahatlıkla sağlayabilir. Cam kanopi , Cam Saçak taşıyıcı yapı\r\nmalzemeleri genellikle binaya uygun tasarlanmış inox malzemelerden üretilmekle\r\nberaber,müşterilerimizin bütçeleri binanın konumu ve özellekleri dikkate\r\nalınarak bazen celik konstruksiyon olur Mevcut çelik yapılara avm girişlerine\r\nplazalara da uygulanabilmektedir. Bazı özel üretim cam kanopilerimizin statik\r\nhesapları yapılarak üzerinde temizlik için çıkılabilmektedir. Bu çok büyük cam\r\nkanopiler otel girişlerinde, Cam Sundurma alışveriş merkezi girişlerinde,\r\nhastane girişlerinde, Paslanmaz Cam Kanopi garaj üstü kapmalarında\r\nuygulanmaktadır. 


Tüm cam kanopi sistemlerimiz firmamız tarafından üretilir ve\r\nen iyi işçilik ile yerine monte edilirler. Kar yükü , rüzgar yükü hesapları\r\nyapılarak uygulan SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ ler son derece güvenli\r\nmalzemelerdir. Kanopi altından insanları geçeceği ve insanları üstten\r\ngelebilecek etkilerden korumak için ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Otel\r\ngirişlerinde müşterileri, kamusal yapılarda havaalanı vb.) kullanıcıları dış\r\nhava şartlarından koruyan mimari elemandır. Cam Sacaklarda Kullanılan Camlar\r\nCam olarak 5+5 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+6 lamine +temper+delik+\r\nrodajlı camlar 8+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+8 lamine\r\n+temper+delik+ rodajlı camlar 5+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 10+10\r\nlamine +temper+delik+ rodajlı camlar Transparan cephelerde olduğu gibi camlar\r\nönceden belirlenen mesafelerle birbirinden ayrılır ve kendine özgü silikon\r\nkullanılarak sızdırmazlık sağlanır. Öne ve yanlara verilecek hafif eğimlerle yağmur\r\nsuyu serbest düşüş ile indirilebileceği gibi, ön /arka / yanlarda da toplanarak\r\nyere borular veya zincirler vasıtası ile akıtılabilir.

\r\n