Bize Ulaşın

Cam balkon, ofis bölme, cam ofis bölme ve tente hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman ekibimize danışmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir

Cam Saçaklar (Canopy)

Bildiğiniz üzere günümüzde artık hem şıklık hem de bunun yanı sıra güven çok önemli. İyi bir tasarıma sahip olan her yapı, kendi şıklığının önünde aslında ne kadar güvenilir olduğunun da altını çizerek kendi farkını ortaya koymayı amaçlıyor. Hal böyle olunca ister istemez bir mimari yapıda kullanılan her detay hem şıklığıyla hem kalitesiyle hem de güven sağlamasıyla ön plana çıkmak zorunda. Cam saçaklar da kullanım amaçlarına ve mekanlarına göre değişkenlik gösterse de sizlere şıklığı, kaliteyi ve güveni bir arada sunabilen bir argümandır. Cam saçaklar; dış kapıların üzerine, pencerelerin üzerine, dış mekanların üzerine ve büyük yapıların giriş kısımlarına yağış ve güneşten korunmak amaçlı yapılmaktadır. Hem şık hem de kullanışlı oluşuyla çok sık tercih edilmektedir. Eski dönemlerden günümüze kullanımı artarak gelen paslanmaz cam saçaklar, gösterişli duruşu ve zariflikleri ile kendini gösteren korkuluk modelidir.

Kullanım alanlarına göre birçok farklı modelde ve çeşitte üretilebilen bu modeller, hem şık bir dizayna sahip olmanızı hem de güvenlik tedbirleriniz arasına bir artı değer daha katmanızı sağlayacaktır. Dışarıdan gelebilecek ve engellenebilecek olan tehlikeleri kontrol altına alabilmenin amaçlandığı bu saçaklar, tozdan, güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmayı rahatlıkla sağlayabilir. Cam kanopi, Cam Saçak taşıyıcı yapı malzemeleri genellikle binaya uygun tasarlanmış inox malzemelerden üretilmekle beraber, müşterilerimizin bütçeleri, binanın konumu ve özellikleri dikkate alınarak bazen çelik konstrüksiyon olur. Mevcut çelik yapılara, AVM girişlerine, plazalara da uygulanabilmektedir. Bazı özel üretim cam kanopilerimizin statik hesapları yapılarak üzerinde temizlik için çıkılabilmektedir. Bu çok büyük cam kanopiler otel girişlerinde, alışveriş merkezi girişlerinde, hastane girişlerinde, garaj üstü kapamalarında uygulanmaktadır.

Tüm cam kanopi sistemlerimiz firmamız tarafından üretilir ve en iyi işçilik ile yerine monte edilir. Kar yükü ve rüzgar yükü hesapları yapılarak uygulanan sundurma, saçak, markiz, kanopi sistemleri son derece güvenli malzemelerdir. Kanopi altından insanlar geçeceği ve insanları üstten gelebilecek etkilerden korumak için ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Otel girişlerinde müşterileri, kamusal yapılarda (havaalanı vb.) kullanıcıları dış hava şartlarından koruyan mimari elemandır.

Cam Saçaklarda Kullanılan Camlar

Cam olarak 5+5 lamine + temper + delik + rodajlı camlar, 6+6 lamine + temper + delik + rodajlı camlar, 8+8 lamine + temper + delik + rodajlı camlar, 6+8 lamine + temper + delik + rodajlı camlar, 5+8 lamine + temper + delik + rodajlı camlar, 10+10 lamine + temper + delik + rodajlı camlar kullanılmaktadır. Transparan cephelerde olduğu gibi camlar önceden belirlenen mesafelerle birbirinden ayrılır ve kendine özgü silikon kullanılarak sızdırmazlık sağlanır. Öne ve yanlara verilecek hafif eğimlerle yağmur suyu serbest düşüş ile indirilebileceği gibi, ön/arka/yanlarda toplanarak yere borular veya zincirler vasıtası ile akıtılabilir.