Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri

Bize Ulaşın

Cam balkon, ofis bölme, cam ofis bölme ve tente hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman ekibimize danışmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir

Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri

Alüminyum, yapısı itibariyle yüksek ısı iletim katsayısına sahip bir malzemedir. Buna karşılık, polyamid düşük hassasiyetle üretilebilen, ısı iletim katsayısı son derece düşük, mukavemet ve sertliği oldukça yüksek bir malzemedir. Bu özelliklerinden dolayı, alüminyum sistemlerin yalıtımında kullanılabilecek uygun bir malzeme olarak öne çıkar. Ahşabın ve özellikle plastiğin aksine, alüminyum güneş ışınları ve yangın gibi olaylardan etkilenerek zararlı gazlar ve kirletici atıklar oluşturmaz.

Alüminyumun Geri Dönüşümü ve Çevreye Katkıları

Alüminyum hurdaları yeniden değerlendirilerek yeni ürünlere dönüştürülebilir ve doğaya atılmazlar. Ayrıca, binalarda ahşap doğramaların yerini alarak ahşap kullanımını azaltmakta ve bu sayede kıymetli orman varlıklarının korunmasını sağlamaktadır. Sağlam, temiz, sağlıklı, yanmayan, bozulmayan, her iklim koşulunda kullanılabilen, uzun ömürlü ve estetik ürünler yapılabilen alüminyum, çevreci bir malzeme olması dolayısıyla daima tercih edilen ve "çağın metali" vasfını kazanmış bir malzemedir.

Isı Yalıtımı Konusunda Pratik Çözüm: Alüminyum Pencere Detayları

Isı yalıtımı konusunda alüminyum pencere detaylarının kullanılmasının bir diğer sebebi, bu malzemenin oldukça pratik ve kullanışlı olmasından kaynaklanmaktadır. Evlerde ve diğer mekanlarda, ısı kaçışının en önemli unsurlarından biri pencerelerdir. Pencerelerin ısı kaçırması, mekanın soğumasının başlıca sebeplerindendir. Ancak alüminyum pencereler, ısı yalıtımı sağlayarak mekanların sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk kalmasına yardımcı olur, ortamda bulunan ısıyı dışarıya vermez.

Yaz Aylarında Alüminyumun Avantajları

Yaz aylarında da mekana sıcak havanın girmesini engelleyerek serin bir hava oluşmasına yardımcı olan alüminyum pencereler, bu avantajlarıyla firmaların ve mimarların da tercih sebebi olmaktadır.